Jedrenje: Slijedi dan odluke

Nastavljeno je Otvoreno prvenstvo Crne Gore u jedrenju u klasi ILCA koje se održava u Luštici Bay, u organizaciji Jedriličarskoga klub Delfin i Crnogorskog jedriličarskoga saveza uz podršku Opštine Tivat i Luštice Bay.

Prvenstvo traje do nedelje 6. juna. Prvenstvo je svojevrsna uvertira za Evrope prvenstvo u olimpijskoj klasi ILCA za jedriličare do 21 godine, koje će biti organizovano od 9. do 16. juna na istom regatnom polju, u zalivu Trašte.

Veliki broj jedriličara u klasama Laser – ILCA 7, ILCA 6, ILCA 4, po gotovo idealnim uslovima za jedrenje po maestralu jačine od 10 do 14 čvorova, vodili su veliku borbu prvog dana, kada su odjedrene  dvije regate. Drugog dana, vriieme, tačnije rečeno vjetar nije bio naklonjen takmičarima i organizatorima, ali je i pored toga uspješno odjedrena jedna regata, po vjetru jačine od četiri od šest čvorova.

Pored takmičara iz Crne Gore, učešće su uzeli i jedriličari iz Hrvatske, Srbije, Austrije, Francuske, Italije, Poljske i Švajcarske, ukupno 37 jedriličara i jedriličarki.

Otvoreno prvenstvo Crne Gore traje do 6. juna, a ukoliko uslovi budu u skladu sa očekivanjima i vjetar bude na strani jedriličara i organizatora, očekuju nas velike borbe za medalje u svim klasama.

Nakon drugog dana takmičenja, plasman po klasama je sledeći:

ILCA 7 prvenstvo Crne Gore

  1. Ilija Marković (JK Delfin Tivat)
  2. Milivoj Dukić (JK Jugole Grakalić Herceg Novi)
  3. Stefan Anđelić (JK Delfin Tivat)

ILCA 6 prvenstvo Crne Gore

  1. Nikola Golubović (JK Delfin Tivat)
  2. Robert Moris (JK Jugoke Grakalić Herceg Novi)
  3. Jana Jakšić (JK Jugole Grakalić Herceg Novi)

ILCA 4 prvenstvo Crne Gore

  1. Pavle Musić (JK Delfin Tivat)
  2. Andrija Marković (JK Delfin Tivat)
  3. Petar Klakor (JK Delfin Tivat)

ILCA 4 prvenstvo Crne Gore jedriličarke

  1. Romina Racković (JK Lahor Kotor)
  2. Nina Strahinja (JK Lahor Kotor)
  3. Helena Dabetić (JK Lahor Kotor)

ILCA 7 Open

  1. Dominik Perković (JK Labud Split)
  2. Ilija Marković (JK Delfin Tivat)
  3. Milivoj Dukić (JK Jugole Grakalić Herceg Novi)

ILCA 6 Open

  1. Nikola Golubović (JK Delfin Tivat)
  2. Ana Jovanović (AJK Beograd)
  3. Robert Moris (JK Jugole Grakalić Herceg Novi)

ILCA 4 Open

  1. Jere Bakotić (JK Split)
  2. Pavle Musić (JK Delfin Tivat)
  3. Andrija Marković (JK Delfin Tivat)

ILCA 4 Open jedriličarke

  1. Aurora Palko (JK Split)
  2. Romina Racković (JK Lahor Kotor)
  3. Nina Strahinja (JK Lahor Kotor)