Izvršeno žrijebanje po biračkim mjestima

Žrijebanje za predsjednike biračkih odbora po biračkim mjestima izvršeno je danas u prostorijama Opštine Tivat. Sjednicom je predsjedavala predsjednica Marija Sijerković, a prisustvovali su i  predstavnici ovlašćene liste za posmatranje ENEMO, Dragan Nikodijević i Ion Ciobanu.

Nakon što je jednoglasno usvojen zapisnik sa prethodne sjednice, pristupilo se žrijebanju za predsjednike biračkih odbora, kao i donošenju zaključaka o pravu na predstavljanje u proširenim sastavima OIK-a i biračkih odbora za potvrđene izborne liste za Parlamentarne  izbore koji će se održati 30. avgusta.

Žrijebanju su prisustvovali prestavnici političkih subjekata koji su zastupljeni u lokalnom parlamentu: Ivo Marić SDP, Dubravka Samardžić DSS, Jovanka Vujačić DPS, Zvonko Perušina HGI, Marija Giljača Bokeški forum, Marijan Petković SD, Mirko Kovačević Tivatska akcija i Budimir Cupara Arsenal za Tivat, dok predstavnik SNP-a nije pristupio žrijebaju.

Prema unaprijed utvrđenom redoljedu, takođe žrijebanjem, utvrđeno je da će sledeći politički subjekti delegirati predsjednike biračkih odbora na sljedećim biračkim mjestima:

-Arsenal za Tivat biračko mjesto 15 Tivat III

-DSS b.m. 17- Kalimanj II

-DPS b.m. 9 Tivat –Lamele, ST. Blok, b.m. 13 Radovići, b.m. 7 Tivat-Kalimanj I, b.m. 8 Tivat- Češljar, b.m. 14 Krašići, b.m. 10 Tivat- Kalimanj obala, b.m. 6 Tivat- Centar I, b.m. 19 Mažina I, b.m. 18 Gradiošnica II, b.m. Gradiošnica I,

-Tivatska akcija b.m. 1 Lepetane,

-HGI b.m. 2 Donja i Gornja Lastva

-Bokeški forum b.m. 16 Tivat Centar II

-SD b.m. 12 Đuraševići i b.m. 5 Tivat-Mažina

-SDP b.m. 3 Tivat I

-SNP b.m. 4 Tivat II.

Predstavnici prisutnih listi usmeno su još jednom od strane OIK-a obaviješteni o svom pravu da daju predstavnike u prošireni sastav OIK-a, te svojoj obavezi da dostave spisak članova i predjsednika biračkih odbora.

Žrijebanje je izvršeno u skladu sa preporukama NKT-a.

OIK je donijela zaključke prema kojima predstavnici potvrđenih izbornih lista za parlamentarne izbore imaju pravo na predstavnike u proširenom sastavu OIK Tivat, kao i proširenom sastavu biračkih odbora:

-Bošnjačka stranka – Ispravno- Rafet Husović

-HRS,

-Za budućnost Crne Gore- DF(Nova srpska demokratija, Pokret za promjene, Demokratska narodna partija) SNP, Prava Crna Gora, Ujedinjena Crna Gora, Radnička partija, Partija udruženih penzionera i indvalida, Jugoslovenska komunistička partija Crne Gore, Srpska radikalna stranka, Stranka penzionera, invalida i socijalne pravde

-Dr Dritan Abazović- Crno na bijelo- dr Srđan Pavićević-( Građanski pokret URA, stranka pravde i pomirenja, Grupa birača CIVIS i nezavisni intelektualci)- Građani!

-Aleksa Bečić- Miodrag Lekić- „Mir je naša akcija“- Demokrate- Demokratska Crna Gora-DEMOS-Partija penzionera, invalida i restitucije-Građanski pokret Nova Ljevica

-Albanska koalicija „Jednoglasno“ , Demokratksa partija, Demokratska unija Albanaca i Demokratski savez u Crnoj Gori-Koalicioni shqiptar „Bashke nji za“ Partia Demokratike, Unioni Demokratik i Shqiptareve dhe Lidhja Demokratike ne Mal te Zi

-Albanska lista-Genci Nimanbegu, Nik Gjeloshaj LISTA SHQIPTARE Genci Nimanbegu, Nik Gjeloshaj.